Projekt Ariana E. S.

22. října 2015 v 22:17

Otázka zní: Proč?


No. Odpověď je jednoduchá. Ariana vznikla díky mému vnitřnímu popudu utéct daleko, daleko, co možná nedjdál od reality. Nic víc, nic míň. Tím ovšem neříkám, že se námět, ať hrubý, v mé hlavě nevyvynul již dávno. Ale až tento děsuplný, a pro rodinu kritický rok jsem začala doopravdy psát.

Když píši "doopravdy psát," nemyslím tím úrovní spisovatele. Nic takového nejsem a ani nebudu. Je to prostě psané pohnutkou, v nějaké kritické chvíli a na nějaké formátování a pravdidla a podobně jse se z vysoka vybodla. Ne proto, že bych byla líná to podle pravidel psát, ale proto, že to není žádná tištěná kniha a zde na blogu.cz to stejně nejdi nijak zformátovat.

A teď k tomu hlavnímu - Kdy že nastalo to období, kdy jsem vytvořila Arianu? Období posledních pár týdnů života mého milého čtyřnohého přítele. Ano. Ariana vznikla asi čtrnáct dní před zcela neočekávanou smrtí mého koně. Po smrti jsem se na psaní vrhla v plné síle, právě proto, abych neměla v hlavě černé myšlenky z uplynulých dnů. I když přišli chvíle, kdy jsem nevěděla jak a co psát, vytrvala jsem a vytrvávám stále dál a dál.

Také jsem se sama sebe ptala, zda by Ariana vznikla, kdyby jí nepředcházelo to, co předcházelo. Má odpověď je - že nevím. Kamarádi mě kolikrát měli za podivína, když jsem řekla, že chci napsat "nějaké story". Já si tak i připadala, protože zrovna já a budu se věnovat psaní něčeho...Ale já si za tím stála a teď tu mám před sebou vytištěné kapitoly Arianinýho života. Ale zda bych v psaní pokračovala, i kdyby můj kůň žil, to vážně nevím. Možná jo, možná ne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama