Téma týdne - Čas říct sbohem minulosti

26. října 2015 v 19:07 | *Martinka*

Téma týdne - Čas říct sbohem minulosti

Každý to jistě zná...v hlavě se Vám honí myšlenky na minulost, kudy chodíte. Furt jí nemůžete dostat z hlavy. Ať je to nedávná minulost, či minulost jinými lidmi téměř zapomenuta. Přiznám se, mě osobně minulost trápí taky. Trápí mě mnoho věcí, příkladem je výběr špatné střední školy, úmrtí mých koní a především situace, ve kterých bych se chtěla (a měla) zachovat jinak. Víte jak se říká - Zachovali jste se tak, jak jste v tu chvíli zrovna chtěli ;)
I když....Třeba teď, když to tady tak píšu, vzpomínám na jeden okamžik - Byl to čtvrtek, 20.2.2014, něco kolem čtvrté hodiny odpolední a já se chystala na autobus domů. Stála jsem v boxe číslo 6, objímala jsem mého srdečního a osudového koně kolem krku a šeptala mu, že se z té nemoci vyhrabe. Těsně před odchodem jsem mu dala pusu na čelo a řekla: "Tak zase zítra, broučku" a odešla jsem.
Myslíte, že nějaké "zítra" bylo? Nebylo. Áda (Against the Wind) v pátek ráno vlivem rychlé a zákeřné nemoci odcválal navěky věků.
Vlastně ne. Odcválala pouze jeho fyzická stránka, ta duševní je tu se mnou stále. Nebo aspoň si to tak říkám.
To samé u mého druhého koně. Jeden den tu se mnou je, živý a zdravý a druhý den se s ním loučím navždycky. Každý den, každičký dlouhý, předlouhý den mě pronásledují obrazy umírajícího koně válejícího se v bolestech. Jsem si jistá, že každá situace, pozitivní či negativní, něco v člověku zanechá. Ve mě tyto zkušenosti zanechaly akorát bolest, která přebijí ty radostné události s těmito koni zažité. A mnohem, mnohem více situací, ve kterých bych se chtěla vrátit a udělat jinak. A to je ta minulost. Minulost, která pronásleduje snad všechny na tomto světě.
Je mnoho rad, jak zkoncovat s minulostí, ale ani jedna nezabere, pokud jí doopravdy nechceme dát sbohem. Ono totiž neni od věci si párkrát pobrečet ;) A myslím to vážně :) Uvolnějí se tím emoce a je potom o něco lépe....Ale musí se prostě chtít. Je potřeba odložit minulost a vyjít vstříc nové, lepší budoucnosti :)

Člověk, který pohlíží na svoji minulost, je člověkem, jenž zasluhuje, aby neměl budoucnost, k níž by vzhlížel.
Oscar Wilde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama