Téma týdne - Síla slov

10. listopadu 2015 v 16:36
Téma týdne - Síla slov

Žijeme ve světě, kde přednost dostávají různé komunikační vymoženosti - komunikační ve smyslu "komunikace na řádcích", nebo - li psaná - messenger atd...Pro mnohé osoby je tato komunikace příjemnější...jde hlavně o osoby introvertní. Ale také existují lidé, kteří píšou a vůbec nad textem nepřemýšlí.
Napíše větu, jenž příjemce zprývy zraní, ale odesílatel si to vůbec neuvědomuje - neuvědomuje si, že použil silná slova. I kdyby jo, zprávu prostě smaže a bude dělat, že se nic nestalo. "Že vlastně nic nenapsal." Tito lidé si neuvědomují sílu slov hlavně díky tomu, že ústně moc nekomunikují. Kdy vlastně hovoří z očí do očí...ve škole? Maximálně ve škole, protože většina mladých nyní tráví vesměs u internetu. Jsou i výjmky samozřejmě - abych někoho neosočila ;)
Chci říct, že síla slova - ať v negativním nebo pozitivním smyslu - je mnohonásobně silnější, když jsou vyřčena ústně, mezi konverzujícíma osobama, než někde na Facebooku.
Krásným příkladem je slovo "miluji tě," které si většina lidí na celém světě přeje slyšet. Když vám někde na sociální síti přijde zpráva, s "miluji tě", pousmějete se a řikáte si, jak je to hezké. Ale když vám to někdo řekne do očí, je to to nejhezčí na světě ;) I negativum - někdo vám napíše sms "nenávidím tě," ale do očí vám to neřekne. Za prvé je srab a za druhé moc dobře ví, že vyřčené slovo mezi čtyřma očima už nikdy nevezme zpět...
Nyní je doba, kdy se konverzuje stále méně...je to dáno shonem, doba je uspěchaná, nikdo nemá čas a když už, věnuje ho svým restům, pokud nějaké má. Osobně si myslím, že síla slov klesá a klesá....Bohužel....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | Web | 10. listopadu 2015 v 16:51 | Reagovat

Pravda, moc hezky jsi to napsala. Na netu se všichni hádají jak největší borci a v reálném světě raději sklopí hlavu.

2 higurashi-tym-cikady higurashi-tym-cikady | E-mail | Web | 10. listopadu 2015 v 20:25 | Reagovat

Někdy je třeba použít silná slova a člověku vyprášit kožich přes tu pitomou SMS. Ono je to podle mě ve finále mnohem lepší než dostat do zubů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama