Zvláštní záliba? 2. světová...

4. listopadu 2015 v 17:50

Téma týdne: Zvláštní záliby - 2. Světová válka

Toto téma je pro mě opravdu ideální. Přibližně už půl roku...možná déle ze zaobírám tématikou z Druhé světové války, respektive "Konečným řešením židovské otázky". Sbírám různá svědectví - ať jsou to svědectví přeživších vězňů, bývalých SS, dětí, civilistů či hlavních aktérů. Sbírám vše, co souvisí s koncentračními tábory, především s KT Osvětim - Březinka, Treblinka a Buchenwald a s naším ghettem Terezínem. Shlédla jsem všechny možné dokumenty.
Když se nad tím takhle pozastavím, říkám si, zda je to normální. Zda jsem normální, že bez přestání a se zaujetím čtu tyto díla o tak nechutné genocidě evropských Židů a nejen jich. Hrůzy, obsažené v řádcích těchto knih si obyvatel této doby neumí vůbec představit, snad jen vzdáleně pomocí natočených dokumentů a historických filmů.
Slavná vstupní brána Osvětim - Březinka
K této tématice jsem se dostala čistě náhodou, když jsem ležela se zlomenou stehenní kostí, už ani internet mě nebavil, nevěděla jsem, co mám dělat, abych zahnala nudu. Už dřív na základní škole jsme si něco říkali o nacistickém Německu, ale když na mě na jedné stránce vyskočila zkratka "NSDAP", přirozeně jsem nevěděla, co doslova znamená, protože mě paradoxně na základce dějepis vůbec, ale vůbec nebavil. Následně jsem narazila na knihu "V pekle plynových komor" a už to jelo. Dílo bývalého přeživšího člena sonnderkomanda mě tak odzbrojilo, že jsem se jen tak začala shánět po další a další, až se z toho stal takový "černý, nechtěný koníček". Říkám černý, protože čtu o hrůzách a nechtěný, protože jsem do této problematiky spadla ani nevím jak. Nyní studuji život rozporuplné osoby, v jejíž kompetenci bylo založení největšího vyhlazovacího tábora Osvětim - Březinky, prvního velitele KT Osvětim, SS - Obersturmbannführera Rudolfa Hösse.
SS - Obersturmbannführer Rudolf Höss
..............................................................................................
A co vy? Jaká je vaše "zvláštní záliba"?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 venyfeny venyfeny | 4. listopadu 2015 v 18:16 | Reagovat

Toto téma se mě také dotklo. Miluji filmy, které se týkají koncentračních táborů, občas si říkám jestli jsem normální, když se mi líbí něco u čeho ostatní brečí, jako např. moje mamka. Aspoň vím, že nejsem jediná, která se o toto zajímá :). A co se týče knih, tak nejraději čtu knihy od A. Lustiga a také se mi líbí Sophinina volba ( úžasná knížka).

2 *Martí *Martí | Web | 4. listopadu 2015 v 18:26 | Reagovat

[1]: Já jsem taky ráda, že vím, že nejsem jediná :D Já mám přečteno asi 24 knížek a stále pokračuju :D

3 ASoplephelry ASoplephelry | E-mail | Web | 9. října 2018 v 4:41 | Reagovat

Poids est comment  calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre  offre sang loin de votre coeur. Chaque  set  votre  moelle  bat, il pompe le sang  par de  vos arteres a la reste  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-troche-dosage/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama